poniedziałek, 7 kwietnia 2014

PA: Marius Girard, tajemniczy wielbiciel Paryża

Jest taki sklepik z pamiątkami na Montmartre, tuż obok bazyliki Sacré-Cœur, w którym można kupić najpiękniejsze pocztówki w całym Paryżu. To tam parę lat temu kupiłam cudną pocztówkę z reprodukcją akwareli, której autorem jest pewien bardzo tajemniczy francuski artysta, Marius Girard.

O ile namalowane przez niego krajobrazy Paryża są jednymi z najczęściej reprodukowanych obrazów świata i bardzo łatwo znaleźć je w internecie, to informacji o Girardzie jest bardzo niewiele. Wiadomo, że przez całe życie jego jedynym zajęciem było malarstwo. Wiadomo, że od wielu lat mieszka w Paryżu, na Montmartre. To tam, na Place du Tertre, sprzedawał swoje pierwsze obrazy. Głównie akwarele, ale nie stronił też od farb olejnych. Niezależnie jednak od techniki, każdy jego obraz bezbłędnie oddaje kolory, romantyzm i x atmosferę Paryża.
Użyte w poście reprodukcje pochodzą ze strony www.delcampe.net.

11 komentarzy:

 1. Piękne te obrazy. Ja z Paryża mam wiele grafik robionych piórem -autora nieznanego, ale jego kreska potrafi zrobić klimat i pokazać to co Paryż ma w sobie najpiękniejszego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam okazję być w tym sklepiku niecały rok temu :) piękne są tam te pocztówki <3

  OdpowiedzUsuń
 3. czy twoje studia/praca wiążą się ze sztuką? :) czy to tylko zainteresowanie? wybacz, jeśli już o tym pisałaś i nie pamiętam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, sztuka to po prostu moje hobby od zawsze ;) Moje studia i praca wiążą się językami, a konkretnie z angielskim i francuskim.

   Usuń
 4. Strasznie chciałabym pojechać do Paryża :D
  ♥BLOG♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Zarabianie na życie malowaniem Paryża z miłości - Boże słodki, cóż za wizja! Piękna :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Nie musisz osobno wklejać adresu swojego bloga - i tak Cię odwiedzę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...