poniedziałek, 16 listopada 2015

PA: Gail Albert Halaban i Paryżanie

Miałam wrzucić post z kolejnym podsumowaniem wyzwania rysunkowego, ale nagle zdałam sobie sprawę z tego, że jest poniedziałek, a ja już dawno nie pokazywałam Wam żadnego nowego artysty! Postanowiłam jak najszybciej naprawić ten błąd i wybrałam jedno nazwisko z mojej (bardzo długiej) listy artystów, którzy zasługują na wzmiankę w tym blogowym cyklu - Gail Albert Halaban. Wybór ten nie jest przypadkowy, bo fotograf zasłynął między innymi dzięki pięknym i oryginalnym fotografiom Paryża, miasta, które od paru dni jest na ustach całego świata...


W swoim cyklu fotografii Vis-à-vis Paris, Halaban przedstawia nam kilku zwykłych mieszkańców Paryża i ich codzienne życie. Główną rolę na zdjęciach odgrywają postacie pracujące przy komputerze, zmywające naczynia, usypiające dziecko, czy wychodzące właśnie spod prysznica. Wszystko to oglądamy w nietypowy sposób - zaglądając do ich mieszkań przez okna. Nie dość, że jest to bardzo oryginalny pomysł, to jeszcze pozwala na to, by tłem tych wszystkich zwyczajnych czynności była przepiękna architektura Paryża - haussmanowskie kamienice i słynne szare dachy. Nie wiem jak Wam, ale mnie takie zestawienie bardzo się podoba!
Oczywiście, żadna z tych scenek nie jest do końca autentyczna - podglądanie i robienie zdjęć ludziom przez okna jest nielegalne i Halaban musiał wcześniej uzyskać zgodę wszystkich mieszkańców fotografowanych kamienic. Mimo to, myślę, że udało mu się uzyskać bardzo interesujący wiarygodny efekt.


Zdjęć z tej serii jest dużo więcej! Można je znaleźć na oficjalnej stronie fotografa i w tym artykule Edgar Daily

Wszystkie użyte w tym poście fotografie pochodzą z dwóch powyższych stron.


6 komentarzy:

 1. Przepiękne i przepełnione artystyczny klimatem zdjęcia, Z tym fotografem miałam do czynienia na studiach i już wtedy jego prace przypadły mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie cudowny pomysł i wykonanie. Gdybyś nie napisała, że są trochę aranżowane nie zgadłabym, bo wyglądają bardzo naturalnie. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale się cieszę, że wróciłaś z nowym artystą! Kolejna inspirująca postać! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło widzieć, że ktoś się cieszy na ten powrót! :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz! Nie musisz osobno wklejać adresu swojego bloga - i tak Cię odwiedzę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...