czwartek, 5 grudnia 2013

DIY: Jak podarować komuś niezapomniane ŚwiętaSzlachetna Paczka trwa w najlepsze! Każdy z nas może zostać Darczyńcą i w prosty podarować komuś niezapomniane Święta.

To nie pusty slogan ani żadna propaganda - mówi Wam to doświadczona Super W! ;)


O tak, 3 lata z rzędu byłam wolontariuszką akcji Szlachetna Paczka, czyli właśnie tak zwanym Super W. W tym roku, niestety, zabrakło czasu na wolontariat... ale za to postanowiłam wspomóc tworzenie jednej z paczek!
A do tego oczywiście, od rozpoczęcia tegorocznej edycji, kibicuję Paczce z całych sił i całym sercem, bo wiem ile dobrego zdziałała w ciągu ostatnich 13 lat.

Jak to działa? Od października, wolontariusze odwiedzali potrzebujące rodziny w poszczególnych miastach i przeprowadzali szczegółowe rozmowy, aby dowiedzieć się, czy rodzina rzeczywiście potrzebuje pomocy, a jeśli tak, to jakiej. Bo to właśnie jest najważniejsze w Szlachetnej Paczce - żeby pomoc była konkretna, a w paczce znalazło się dokładnie to, czego dana rodzina najbardziej potrzebuje.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji, wolontariusz tworzy opis rodziny i wprowadza go do bazy rodzin na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. To właśnie tutaj każdy z nas może wejść, zalogować się i wybrać rodzinę, której chce i jest w stanie pomóc. 

Wystarczy parę kliknięć myszką! Po wybraniu jednej z rodzin, skontaktuje się z nami odpowiedni wolontariusz, który odpowie na nasze pytania i pomoże przygotować paczkę. Kiedy nasza paczka jest już gotowa zawozimy ją w wyznaczone miejsce w naszym mieście, tzw. Magazyn. Tam, przy małym świątecznym poczęstunku, poznajemy osobiście wolontariusza, który "opiekował się" nami podczas akcji i otrzymujemy Certyfikat Darczyńcy. Jeżeli chcemy osobiście wręczyć naszą paczkę rodzinie (a rodzina wyraziła na to zgodę), możemy udać się tam razem z wolontariuszem. Jeżeli nie, wolontariusz dostarczy paczkę sam, a my w ciągu następnego tygodnia na nasze konto na stronie internetowej Szlachetnej Paczki, otrzymamy tzw. ankietę zwrotną, z której dowiemy się czy nasza paczka była trafiona i co sprawiło najwięcej radości. W ankiecie znajdziemy również parę słów podziękowania od samej rodziny.

Jeżeli mój post przekonał Was do tej inicjatywy i macie ochotę pomóc - wejdźcie na stronę www.szlachetnapaczka.pl i zostańcie DarczyńcąCzasem wystarczy, aby w paczce znalazła się żywność, pościel czy buty zimowe - dla nas to niewiele, a komuś może uratować święta i pomóc przetrwać zimę. 

Dla tych, którzy jeszcze się wahają - parę (bardzo przekonujących) statystyk:Finał Szlachetnej Paczki już w ten weekend, a to oznacza, że zostały zaledwie 2 dni, aby włączyć się do akcji! Do dzieła! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! Nie musisz osobno wklejać adresu swojego bloga - i tak Cię odwiedzę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...