poniedziałek, 2 grudnia 2013

Poniedziałkowy Artysta: Laurent Chehere


fot. Laurent Chehere
Dzisiaj chciałam Was zaprosić na pierwszy post z cyklu Poniedziałkowy Artysta. Lubię przeglądać portale i magazyny o sztuce oraz internetowe portfolia, przez co dość często zdarza mi się "odkryć" mniej lub bardziej znanego artystę, na którego prace wprost nie mogę się napatrzeć. I właśnie tymi odkryciami chciałabym się z Wami podzielić dzisiaj... i w każdy kolejny poniedziałek :) 

Ale do rzeczy, bohaterem pierwszego postu jest francuski fotograf, Laurent ChehereNajsłynniejszym i najbardziej intrygującym projektem Chehere'a jest seria fotografii zatytułowana "The Flying Houses", czyli po prostu Fruwające Domy. Wszystkie fotografie zostały zrobine w Paryżu i ukazują głównie domki jednorodzinne oraz bloki, ale nie tylko - w serii znalazła się również przyczepa kampingowa i namiot cyrkowy. Pomimo dużego realizmu, prace Chehere'a są przepełnione wyjątkową, a wręcz baśniową atmosferą. A wszystko dzięki niezwykle precyzyjnej obróbce zdjęć, która sprawiła, że sfotografowane budynki unoszą się w powietrzu! Ten niesamowity pomysł i jego bezbłędne wykonanie, sprawiły, że projekt otrzymał kilkanaście nagród i był pokazywany na wielu wystawach zarówno w Europie jak i Ameryce. 


Wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Laurent Chehere'a. Jeśli macie ochotę zobaczyć więcej, zapraszam do odwiedzenia jego portfolio (link).

I jak Wam się podoba? :)

2 komentarze:

  1. wow!♥ I didn't know this artist before! amazing photos!♥ I follow you on bloglovin;) kisses!

    www.lorietta.cz

    OdpowiedzUsuń
  2. Nice post! Would you like to follow each other? Let me know!

    http://vysniubomba.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Nie musisz osobno wklejać adresu swojego bloga - i tak Cię odwiedzę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...