poniedziałek, 9 marca 2015

PA: M Eugenia Lopez, czyli instagram młodej ilustratorki

Artystkę, którą chcę Wam dzisiaj przedstawić, odkryłam całkiem przypadkiem, na instagramie. Z nudów wpisałam do wyszukiwarki tag art i zaczęłam przeglądać ostatnio dodane zdjęcia. Portret, który M Eugenia Lopez wrzuciła kilka minut wcześniej od razu wpadł mi w oko i szybko przeniosłam się na jej profil. Tam zlajkowałam chyba wszystkie zdjęcia jej szkiców, które dodała w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Szaleństwo. Po krótkiej chwili namysłu, napisałam do niej z propozycją przedstawienia jej prac w moim blogowym cyklu Poniedziałkowego Artysty, a ona bardzo chętnie się zgodziła.


A ponieważ na instagramie nie ma zbyt wiele miejsca na biografię, poprosiłam Eugenię o kilka słów o sobie i jej sztuce. Myślę, że najlepiej będzie, jeśli je tu po prostu zacytuję:

Nazywam się M Eugenia Lopez, mam 26 lat i pochodzę z Granady, przepięknego miasta na południu Hiszpanii. 
Rysuję od dziecka i nawet chciałam studiować sztukę, ale równie ważna była dla mnie architektura i to na nią się w końcu zdecydowałam. Teraz jestem już architektem, ale wciąż kocham rysować. Pewnego dnia wyciągnęłam szkicownik i narysowałam parę szybkich portretów długopisem. Gdy zorientowałam się, że ludziom podoba się ten nowy styl, postanowiłam rysować kolejne portrety i wrzucać je na instagram.
Mój styl wiąże się z szybkim szkicem architektonicznym, dlatego też rysuję piórem, a nie ołówkiem. Poza portretem, zapisuję też krótki cytat, który wyjaśnia znaczenie rysunku. Z tego powodu wybieram niecodzienne portrety, które coś dla mnie znaczą.
Obecnie stawiam swoje pierwsze kroki jako ilustratorka i w najbliższej przyszłości chciałabym pracować właśnie w tym zawodzie. Jak na razie dużo ćwiczę, próbuję nowych technik i wykonuję drobne prace dla ludzi, którzy do mnie piszą.Wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym poście są oczywiście wyłączną własnością M Eugenii Lopez i pochodzą z jej profilu na instagramie. To tam powinniście się udać po więcej pięknych rysunków! :)


6 komentarzy:

 1. Jest świetna :) Więcej takich postów proszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy, zapraszam w poniedziałki ;)))

   Usuń
 2. Śliczne! :D skąd Ci ludzie się biorą :D i ciekawe gdzie ja byłam kiedy rozdawali talent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lecę, pędzę na Instagram.
  Jestem pod wielkim wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 4. wow! :) cudne prace, dziewczyna ma ciekawą przyszłość przed sobą :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem wielką fanka tego typu rysowania, bo czasem sama z nudów rysuję coś chaotycznymi kreskami. I także lubię portrety, lubię twarze. Sama obserwuję kilku jak nie kilkunastu rysowników na Instagramie. A ta liczba cały czas się zwiększa. Sama też na swojego Insta wrzucam swoje projekty, aktualne, w trakcie tworzenia. Tak po prostu lubię ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Nie musisz osobno wklejać adresu swojego bloga - i tak Cię odwiedzę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...