poniedziałek, 29 września 2014

PA: Impresjonistyczne podróże Kala Gajoum

Lubicie pejzaże miejskie? Bo ja bardzo! A dzisiejszy Poniedziałkowy Artysta, Kal Gajoum, jest mistrzem w tej właśnie kategorii...


Przygodę z malarstwem rozpoczął około 1978 roku w swoim rodzinnym Trypolis, stolicy Libii. Następnie studiował i doskonalił swój styl we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, i na Malcie. Ze wszystkich tych miejsc (i nie tylko tych) przywiózł przepiękne pejzaże, na których udało mu się uchwycić nie tylko architekturę miast, ale przede wszystkim ich wyjątkową atmosferę.

Ciekawe ile miast jesteście w stanie rozpoznać na tych reprodukcjach...? :D

Wszystkie powyższe obrazy pochodzą z oficjalnej strony Kala Gajoum i są jego własnością.

5 komentarzy:

 1. Nachętniej zawiesiłabym na ścianie! Bardzo mi się podoba! I masz rację, że oddaje nie tylko architekturę ale też klimat tych miast. PS. Świetny ten Twój cykl o poniedziałkowych Artystach :D Sztuki nigdy za mało! :)) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe prace. Można patrzeć i podziwiać. Sama chciałabym mieć jakieś dzieło artysty w swoim domu, w przedpokoju, by goście się zatrzymali, spojrzeli. Mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne. Do gustu przypadł mi sposób przedstawiania podłoża - jakby wszędzie był roztapiający się lód. Na pewno wśród miast przedstawionych przez artystę są na pewno Rzym (Panteon :)), Londyn (poznałam po czerwonym autobusie i ruchu lewostronnym) :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne obrazy :) Ja nie mam cierpliwości do malowania szpachelką :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne! Te obrazy są bardzo bardzo fotograficzne :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Nie musisz osobno wklejać adresu swojego bloga - i tak Cię odwiedzę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...